У січні цього року 35-річний Габріель Атталь був обраний прем’єр-міністром Франції, що викликало значний інтерес серед українських мас-медіа. Це пов’язано з українськими коріннями нового керівника уряду. Хоча про його зв’язки з Одесою вже було відомо широкому загалу, інформація про далеких родичів з Екатеринославщини стала справжньою новиною.

За словами краєзнавця Ігоря Лисенка, мати Габріеля, Марі де Кури, походить з православної християнської сім’ї з Одеси, яка веде своє походження від стародавнього роду Курісів. Першим відомим представником цього роду був козак Полтавського полку Петро Куріс, етнічний грек.

Та не тільки одеські корені присутні у родословній Атталь. Його прапрадід, Мейендорф Юрій Федорович, був рідним братом Родзянко Єлизавети Федорівни, яка вийшла заміж за сина відомого земляка Михайла Володимировича Родзянко і жила на маєтку «Отрада» поблизу Всесвятського, ділиться Ігорь.

До того ж, прапрапрадід Атталь, Мейендорф Федір Єгорович, разом з дружиною відвідували Родзянків у селі Попасне Новомосковського району.

Для довідки: Попасне – село в Україні, що знаходиться в Губиніській селищній громаді Новомосковського району Дніпропетровської області.

Цікаві факти про родинні зв’язки Габріеля Атталь з Дніпропетровщиною наголошують на глибоких історичних відносинах між Україною та Францією, а також на особистих історіях, які формують наш сучасний світ.

Вас може зацікавити Нові правила оплати за воду для мешканців приватного сектора на нашій веб-сторінці.

От citydnipro