У сквері імені Александра Гостищева в Дніпрі, що розташований поруч з озером на Победі, відбулася значуща подія для екологічної системи міста. Сюди переселилися кілька особин черепах, які занесені до Міжнародної Червоної книги як види, що знаходяться під загрозою зникнення. Цей факт став не лише приємною новиною для місцевих жителів, але й важливим кроком у збереженні та примноженні природних багатств України.

Чому черепахи важливі для екосистеми?

Європейська болотна черепаха, яка тепер мешкає у водоймі скверу, є одним з найрідкісніших представників рептилій в Україні. Ці тварини проводять зиму в спячці на дні водойми та відіграють ключову роль у підтриманні здоров’я екосистем. Вони допомагають контролювати популяцію комарів, знищуючи їх личинки, та сприяють зменшенню кількості хворої риби, тим самим очищаючи водойми.

Проблема зникнення черепах в Україні

Незважаючи на значну кількість черепах в Україні, їхня популяція стрімко зменшується через діяльність людини. Забруднення водойм, втрата природних місць проживання через забудову та неконтрольоване полювання є основними чинниками, що загрожують існуванню цих рептилій. Саме тому поява черепах у сквері імені Александра Гостищева стала справжнім проривом у збереженні виду.

Вшанування пам’яті Александра Гостищева

Новий сквер, де тепер мешкають черепахи, було названо на честь Александра Гостищева — правоохоронця з Дніпра, який загинув під час ракетного удару по Одесі 15 березня. Це не лише вшанування пам’яті героя, але й символічний жест, що підкреслює важливість збереження життя у всіх його проявах.

Висновок

Переселення черепах до скверу на Победі в Дніпрі є важливим кроком не лише у збереженні цих унікальних тварин, але й у формуванні відповідального ставлення до природи серед громадськості. Це чудовий приклад того, як маленькі зміни можуть мати велике значення для збереження нашої планети для майбутніх поколінь.

Обов’язково прочитайте Тополь впав на зупинку з людьми на нашому сайті.

От citydnipro