У Дніпрі сталася надзвичайна подія, яка вразила не тільки місцевих жителів, а й увійшла до національної Книги рекордів України. Мова йде про урочисту презентацію гігантського вишитого кептара, призначеного для одягання пам’ятника великому українському поету Тарасу Шевченку.

Що таке кептар і які його особливості?

Кептар – це традиційний елемент українського національного вбрання, безрукавний меховий полушубок, що нагадує за формою жилетку. Його з давніх часів використовують жителі Карпатського регіону та Прикарпаття для захисту від холоду.

Габарити та характеристики рекордного кептара

Виготовлений кептар має вражаючі розміри: ширина становить 2 метри 90 сантиметрів, довжина – 3 метри 55 сантиметрів, а загальна вага досягає майже 30 кілограмів. У створенні цього унікального виробу брали участь понад півсотні майстрів з різних куточків України: Львова, Києва, Дніпра, Чернігова, Хмельницького, а також долучились переселенки. Робота над кептаром тривала майже місяць.

Декор і призначення кептара

Вишитий кептар прикрашений традиційними українськими орнаментами та величною вишитою картою України, що символізує єдність та неподільність країни. Цей праздничний виріб стане не просто рекордсменом, а й втіленням національної гордості, адже його планують використовувати як національний одяг для пам’ятника Тарасу Шевченку на Монастирському острові в Дніпрі. Пам’ятник, який є найвищим серед 600 інших, встановлених на честь Кобзаря по всьому світу, невдовзі прикрасять цим унікальним кептаром.

Таке надзвичайне досягнення ще раз підкреслює значення збереження та вшанування української культурної спадщини, а також демонструє єдність і талант українського народу, здатного до створення справжніх шедеврів національного мистецтва.

Не пропустіть також Унікальний автомобіль 1963 року з’явився у музеї Дніпра на нашому ресурсі.

От citydnipro