Український уряд ініціював кроки щодо збільшення акцизного податку на паливо, які планується реалізувати поступово до 2028 року. Метою цих змін є гармонізація національного законодавства з нормами Європейського Союзу, особливо з огляду на отримання Україною статусу кандидата на вступ до ЄС. Офіційна інформація на цю тему була оприлюднена прес-службою Міністерства фінансів.

За даними Мінфіну, введення підвищених ставок акцизу сприятиме зростанню надходжень до державного бюджету, починаючи з другої половини 2024 року. Очікується, що середньомісячне збільшення складе близько 1,6 млрд гривень, з яких 1,3 млрд гривень надійдуть від акцизного податку, а решта 292 млн гривень – від податку на додану вартість.

Таке підвищення податків є значним кроком для підтримки безпеки країни, адже всі кошти будуть спрямовані на потреби сектору безопасности та оборони, як зазначається в повідомленні Мінцифр.

Як зміниться вартість пального?

Прогнози експертів свідчать про те, що в результаті підвищення акцизу ціни на пальне зростуть. Очікується, що середнє збільшення вартості складе від 2 до 3 гривень за літр. Таке зростання цін стане неминучим наслідком спроби уряду адаптувати внутрішнє законодавство до стандартів Європейського Союзу, а також забезпечити додаткове фінансування важливих державних секторів.

Обов’язково прочитайте Нічне пограбування офісу в Дніпрі: злодій виніс всю техніку на нашому порталі.

От citydnipro