Вчора у Кривому Розі було затримано особливо небезпечного кібершахрая, який не вперше потрапляє під приціл правоохоронних органів через злочинні схеми з використанням сім-карт та банківських рахунків мешканців. Цього разу, видаючи себе за представника оператора мобільного зв’язку, зловмисник обдурив двох осіб та компанію, в результаті чого втратили понад 200 тисяч гривень.

Як відбувалася афера:

  1. Втілення в життя: Підозрюваний телефонував жертвам, представляючись працівником мобільного оператора, і збирав їхні особисті дані.
  2. Технічний маневр: Далі аферист здійснював перевипуск абонентських sim-карт на E-sim, використовуючи отриману інформацію.
  3. Фінальний удар: Отримавши достатньо даних, шахрай оформляв кредити на імена жертв через мобільний додаток банку.

Зловмисник успішно реалізував свою схему проти двох громадян і юридичної особи, завдавши загальної шкоди на суму понад 200 тисяч гривень. За інформацією правоохоронців, в активі кіберпреступника вже є принаймні шість подібних випадків.

Ця історія ще раз підкреслює важливість бути уважними до тих, хто запитує особисті дані по телефону, і підтверджує, що кіберзлочинність залишається серйозною загрозою для суспільства.

Подивіться також на це Зміни в регулюванні продажу алкоголя у Дніпрі: нові години обмеження на нашому порталі.

От citydnipro