У парку Глобы, розташованому у центрі Дніпра, відвідувачі мали унікальну можливість спостерігати за незвичайним гостем – шилохвостом, який не є типовим для цієї місцевості. Ця подія стала справжнім сенсацією серед місцевих мешканців, звиклих до гусей, качок та голубів, які зазвичай населяють паркові озера.

Рідкісний гість був зафіксований на камеру місцевим фотографом Романом, який поділився світлинами цієї водоплавної птиці у Facebook-спільноті «Птиці України». Шилохвост, відомий своєю красою та елегантністю, здивував та зачарував всіх, хто його побачив, адже такі птиці раніше не спостерігались у парку.

Шилохвост, який є представником сімейства уточних, є гніздовою, перелітною та зимуючою птицею в Україні. Ця птиця гніздиться на півночі та місцями на півдні країни, зустрічається під час міграцій по всій території України та зимує у берегів Северо-Західного Причорномор’я, на Сиваші та на лиманах Приазов’я. Водночас існує можливість зустрічі шилохвоста на водоймах в глибині суші навіть взимку.

Ця водоплавна птиця віддає перевагу мілководним водоймам з болотяною рослинністю та морським узбережжям, оскільки не здатна до глибокого занурення. Незважаючи на свою адаптацію до водного середовища, шилохвост обирає місця, де вода не є глибокою.

Поява шилохвоста в парку Глобы стала справжньою подією для Дніпра, нагадуючи про різноманіття природи та можливість зустрітися з несподіваними її представниками просто у міському парку. Такі випадки демонструють важливість збереження природних середовищ для підтримки біорізноманіття та дають змогу людям безпосередньо спостерігати за рідкісними видами птахів.

Читайте також Героїзм рятувальників у Дніпрі: ефективна боротьба з вогняною стихією на вулиці Єфремова на сторінці нашого веб-сайту.

От citydnipro