11 березня 2024 року важливий день для української науки та досліджень Антарктиди. Сергій Єрмоленко, председатель ради молодих учених Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, разом з командою вирушив на антарктичну станцію «Академик Вернадський», де проведе наступний рік, займаючись науковими дослідженнями.

Цього року відбувається 29-та Українська антарктична експедиція, до складу якої увійшло 14 осіб, обраних на основі спеціального конкурсу. Склад експедиції досить різноманітний: від 9 учених, серед яких 3 біологи, метеорологи та геофізики, до 5 членів команди життєзабезпечення, включно з лікарем, кухарем, системним адміністратором, системним механіком та дизель-електриком.

Особливістю цієї експедиції є значна кількість жінок серед учасників – найбільше за останні 27 років. Керує експедицією Юрій Отруба, один із найдосвідченіших полярників України, для якого це буде восьма зимівля.

Протягом наступного року команда 29-ї УАЕ зосередить свої зусилля на дослідженнях у трьох основних напрямках: біології, геофізиці та метеорології, а також забезпечить необхідну роботу станції «Академик Вернадський».

Ця місія не лише сприятиме розширенню наукових знань про Антарктиду, але й підкреслює значний внесок України у світові полярні дослідження. Вона також підтверджує важливість міжнародної співпраці та обміну знаннями в науковій громаді для вирішення глобальних проблем і розуміння природних процесів.

Читайте також Пенсіонерку в Дніпрі спіймали на спалюванні трави: актуальна проблема міста на нашому інтернет-ресурсі.

От citydnipro