Вже з середини лютого на Дніпропетровщині природа поволі пробуджується від зимової сплячки, демонструючи перші ознаки весни через розквітання перших весняних квітів. Особливо цікавим є відкриття ботаніком Вікторією Тротнер біля Кривого Рогу цілющого «гусиного луку» — квіток, що нагадують жовті зірки.

Ці квіти, також відомі як лугові зірочки (Gagea sp.), є першими вісниками весни і з’являються 3 березня 2024 року. Гусиний лук широко розповсюджений по всій території Дніпропетровщини, проте його зустрічають не так часто. Ця рослина зростає на степах, лугах та кам’янистих ґрунтах.

Використання гусиного луку в народній медицині має давню історію. Настоянки та відвари з нього використовують для лікування водянки, набряків, жовтяниці, бронхіальної астми. У минулому луковиці рослини нак

ладали на рани для швидшого загоєння.

Скали МОДРа становлять унікальну заповідну зону у Кривому Розі, що є геологічною пам’яткою природи під захистом закону. Заповідник розкинувся на 62 гектарах території вздовж річки Інгулець і вважається частиною Українського кристалічного щита, якому понад 2 мільярди років. Це місце отримало свою назву від маленького населеного пункту, що колись розташовувався поруч із скалами, та розшифровується як Міжнародна організація допомоги борцям революції.

Не пропустіть також Весняні квіти в ботанічному саду Дніпра: чарівність гамамелісу та подсніжників на сторінці нашого веб-сайту.

От citydnipro