В Перещепиному Новомосковського району Дніпропетровської області сталася масштабна незаконна вирубка дерев, яка шокувала місцевих жителів та спеціалістів екологічної інспекції. Під час рутинного моніторингу за дотриманням природоохоронного законодательства 21 лютого 2024 року інспектори виявили понад 130 дерев, «омолоджених» нестандартним способом.

Спустошення зелених насаджень: деталі інциденту

Подія відбулася в місті Перещепино та сусідніх селах Орильського району — Михайлівка, Левенцовка, Керносовка. Всього було зафіксовано 147 дерев зі значно обрізаною кроною — від третини до половини їхньої первинної довжини, зокрема, 136 пошкоджених дерев у Перещепиному.

Шукаючи порушників

Незважаючи на масштаб збитку, спеціалісти не змогли одразу встановити осіб, причетних до вирубки. Дерева, хоч і були жорстоко обрізані, перебували в удовлетворительному санітарному стані, що свідчить про можливість їх подальшого відновлення.

Загальний збиток, завданий екології та міській казні, оцінено у 257 тисяч гривень. Ця сума відображає вартість дерев до моменту їх незаконної вирубки та втрату потенційного зростання.

Подальші дії

Матеріали справи були передані до поліції з метою проведення розслідування та встановлення винних осіб. Є припущення, що до вирубки могли бути причетні місцеві комунальні служби, проте офіційні представники екоінспекції не підтвердили і не спростували цю версію.

Наслідки для громади

Цей інцидент викликав обурення серед мешканців Перещепиного та прилеглих населених пунктів, адже зелені насадження є важливою частиною екосистеми та впливають на якість життя громади. Втрата дерев не тільки знижує естетичну привабливість місцевості, але й має негативні наслідки для довкілля, зменшуючи кількість кисню та збільшуючи рівень забруднення повітря.

Ситуація в Дніпропетровщині є яскравим прикладом того, як незаконні дії окремих осіб чи груп можуть призводити до масштабних екологічних та соціальних проблем. Важливість дотримання природоохоронного законодательства та необхідність ретельного контролю за використанням природних ресурсів набувають ще більшого значення у світлі таких подій.

Зверніть увагу на це також Спалахи грипу та ГРВІ у Дніпропетровщині на нашій онлайн-платформі.

От citydnipro