Верховна Рада України активно шукає шляхи заборони месенджера Telegram на території країни, спонукана зростанням занепокоєнь щодо російської пропаганди. Це питання обговорювалося на круглому столі Комітету по свободі слова, який відбувся 28 лютого, де зібралися представники медіаспільноти, державних та громадських інституцій.

Учасники зустрічі наголосили на необхідності вивчення європейського досвіду для того, щоб заборона Telegram не стала перешкодою для свободи слова в Україні. Основною причиною потенційної заборони вважається використання платформи для розповсюдження російської пропаганди.

Вирішення цього питання може бути досягнуто шляхом комунікації влади з власниками мережі та Telegram-каналів або ж блокуванням платформи, подібно до попередніх дій щодо соціальних мереж ВКонтакте та Однокласники. Народний депутат Ярослав Юрчишин вважає, що з цим питанням має займатися Служба безпеки України.

Проте голова Центру противодії дезінформації при РНБО, Коваленко, висловив думку, що заборонити або заблокувати Telegram фактично неможливо. Він підкреслив важливість розрізнення медіа в Telegram, які люди читають, та використання месенджера для особистого спілкування. За його словами, важливо ефективно працювати з медіа в месенджері, щоб захистити країну від ворожих інформаційних вкидів.

Коваленко також наголосив на значущості медіаграмотності серед громадян, яка дозволить їм самостійно відрізняти шкідливу від корисної інформації. Він вважає, що боротьба з російською пропагандою в Telegram повинна вестися спільно, з акцентом на підтримку прозахідних та проукраїнських медіаканалів.

Обговорення потенційної заборони Telegram в Україні продовжується, проте важливо знайти баланс між захистом національної безпеки та забезпеченням свободи слова.

Додатково читайте Безбарьерний двір у Дніпрі: новий простір для дітей та дорослих на нашій веб-сторінці.

От citydnipro