З 1 березня 2024 року жителі Дніпра та інших регіонів України стануть учасниками масштабної кампанії з перерахунку пенсій. Ця ініціатива випливає з необхідності адаптації пенсійних виплат до нового розміру прожиткового мінімуму для осіб, нездатних до праці, що був встановлений на 1 січня 2024 року. Пенсійний фонд України підтвердив, що збільшення прожиткового мінімуму з 2093 грн до 2361 грн призведе до відповідного збільшення мінімальних пенсійних виплат, доплат за стаж, що перевищує встановлені норми, а також інших надбавок та підвищень, які коригуються в залежності від прожиткового мінімуму.

Ключові аспекти перерахунку пенсій:

  1. Автоматичний перерахунок: Пенсіонерам не потрібно подавати жодних додаткових заяв або звертатися до Пенсійного фонду, оскільки весь процес буде здійснено автоматично.
  2. Збільшення пенсійних виплат: Враховуючи підняття прожиткового мінімуму, пенсіонери можуть очікувати на збільшення розміру своїх пенсійних виплат, включаючи мінімальні пенсії, доплати за додатковий стаж, мінімальні та максимальні пенсійні виплати.
  3. Вплив на всі категорії пенсій: Перерахунок торкнеться не тільки мінімальних та максимальних пенсій, а й різних надбавок та підвищень, що надаються пенсіонерам.

Цей крок, запланований Пенсійним фондом України, є частиною щорічної індексації пенсій, яка в цьому році включає спеціальний перерахунок, спрямований на адаптацію пенсійних виплат до актуального рівня прожиткових мінімумів. Завдяки цим змінам, пенсіонери зможуть відчути підвищення своїх доходів, що допоможе їм краще адаптуватися до зростаючих витрат на життя.

Не пропустіть також Індексація пенсій у Дніпрі: як зростуть виплати в 2024 році на нашому порталі.

От citydnipro