У місті Дніпро, зокрема в Новокодакському районі, місцеві жителі стали свідками появи дивовижної птахи, яку назвали «утко-голубом» через її схожість і з голубами, і з дикими качками. Однак, справжнє ім’я цієї краси – припутень, відомий як найбільший голуб на європейському континенті.

Фотографії унікального голуба зробив і опублікував місцевий житель Олег Присяжнюк у тематичній групі у Facebook 25 лютого, чим викликав значний інтерес серед користувачів соціальної мережі.

Поширення та особливості припутні

Припутень вирізняється не лише своїм розміром, але й ареалом проживання. Він мешкає у лісових місцевостях Європи, простираючись на північ до 65° північної широти в Скандинавії, до південного берега Білого моря та до 61° північної широти на Уралі. Ця птаха також зустрічається в Західній Сибірі, у містах Омськ та Тюмень, у Середній та Західній Азії, Гімалаях та Північній Африці.

Припутні мігрують на зимівлю до Західної та Південної Європи, південно-західної Азії та Закавказзя. Україна іноді стає зимовим притулком для окремих особин, як це сталося з дніпровським припутнем.

Ці голуби гніздяться у листяних лісах різного віку, парках, а іноді й у хвойних ділянках, наприклад, у молодих ялинових лісах. Вони поширені у всіх більш-менш значних лісах степової зони, а в лісостеповій зоні часом гніздяться у великій кількості.

Вероятно, саме завдяки цим умовам припутень вирішив оселитися в Новокодакському районі Дніпра, додавши місту ще одну нотку природної краси та унікальності.

Додатково читайте Інцидент у Павлограді: Неповнолітні напали на чоловіка, повертаючись з роботи на сторінці нашого веб-сайту.

От citydnipro